Novinky na Váš mail

Wen Shan Bao Zhong Winter Crop
Tento výborný čaj pochádza z ručne zbieraného zimného zberu z Tchajwanskej oblasti Wen Shan. Je precízne ručne spracovaný z kultivaru Cui Yu (Nefritový oolong), oxidovaný na 15% s veľmi ľahkým tradičným pečením. Nálev má veľmi príjemnú, silnú, harmonickú, bohatú chuť s typickým kvetinovým charakterom a ovocno-sladkým tónom.

Na Tchajwane je zvykom označovať aj jesenné zbery ako zimné, preto je aj tento čaj deklarovaný ako Winter Crop, aj keď zber bol na konci septembra.

Pôvodne „Bao Zhong“ sa na Taiwane hovorilo všetkým čajom baleným do papiera, bez ohľadu na ich druh a kvalitu. Časom sa ale tento názov začal používať skôr v prípade určitých druhov čaju - svetlých, ľahko oxidovaných oolongov. Taiwanskí odborníci občas doteraz hovoria o Bao Zhongu (pozor na skomolený európský prepis „Pouchong“) aj v prípade iných polooxidovaných čajov s ľahkou oxidáciou (dokonca aj z pevniny.) Za konkrétnu sortu oolongu môžeme považovať ale len tie nalepšie a najdrahšie Bao Zhongy, ktoré sa vyrábajú na severe Taiwanu v oblasti hory Wen Shan. Tieto čaje majú podobné tvarové spracovanie lístkov ako útesové oolongy z pevniny (Wu Yi Yan Cha) – lístok je pozdľžne skrútený a stupeň oxidácie približne ako Gao Shany z Nantou. Bao Zhongy sú veľmi kvalitné čaje, ale tiež veľmi vzácne - za orginálný Bao Zhong sa dá považovať len čaj z Wen Shanu.
 Kúpiť:
Info
Kód OO_306
Pôvod Tchaj-wan
Oblasť Tchaj-wan
Príprava 1,5 dcl
Množstvo 4.0 - 5.0 gr.
Voda 85 - 90 °C
Lúhovanie 1 min.
 
Ďalšie informácie k tomuto tovaru:
Tento čaj je viacnálevový.
Viacj informácií o čajoch nájdete aj na stránkach Svet čaju
Tento čaj je vhodný na pripravu štýlom "Kung Fu Cha". Viac informácií o tejto príprave caju nájdete na stránkach Svet čaju